digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

ile kosztuje wynajem mieszkania
Dom

Ile kosztuje wynajem mieszkania we Wrocławiu?

Wrocławski rynek nieruchomości oferuje szeroki wybór mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Lokale zróżnicowane są pod względem lokalizacji, piętra, stanu, a także ceny. Wybór ostatecznej oferty powinien być bardzo dobrze przemyślany, by zminimalizować ryzyko niezadowolenia i frustracji.

Na co warto zwrócić uwagę?

W trakcie szukania mieszkania na wynajem należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mają bezpośrednie przełożenie na jakość jego użytkowania. Do podstawowych aspektów należy bez wątpienia lokalizacja. Jej określenie jest niezbędnym punktem w trakcie procesu wyboru. Nie tylko wpływa ona na komfort życia, ale również silnie determinuje miesięczne koszty wynajmu. Mieszkania położone w ścisłym centrum Wrocławia są znacznie droższe w porównania do tych z obrzeży miasta. Dodatkowo wybór lokalizacji związany jest z bezpośrednio z miejską komunikacją. Przy rozpatrywaniu konkretnego miejsca warto wziąć pod uwagę odległość od przystanków oraz możliwości dojazdu do różnych części miasta.

Ważną kwestią dotyczącą wyboru mieszkania jest jego metraż. Niewielkie kawalerki sprawdzą się w przypadku jednej osoby lub pary. Z kolei poszukiwanie lokum dla grupy znajomych czy rodziny wymaga rozpatrzenia propozycji wielopokojowych. W drugim przypadku należy także sprawdzić wielkość kuchni i łazienki, by uniknąć ścisku oraz dyskomfortu.

Dodatkowe udogodnienia mogą znacznie zwiększyć komfort życia w danym mieszkaniu. Jednym z nich jest balkon, który umożliwia spędzenie czasu na otwartym powietrzu. Z kolei przynależność piwnicy pozwala na przechowywanie przedmiotów. Istotną kwestią dla osób poruszających się samochodem jest dostęp do parkingu. Niektóre budynki oferują komfortowe podziemne garaże z wyznaczonym miejscem. W innych przypadkach istnieje możliwość pozostawienia pojazdu pod blokiem lub kamienicą.

Ile kosztuje wynajem mieszkania?

Ceny wrocławskich mieszkań są bardzo zróżnicowane, co wynika z wpływu wielu czynników. Miesięczny koszt wynajmu kawalerki rozpoczyna się od około 1500 złotych w mniej popularnych lokalizacjach. Zwykle jednak opłaty wahają się między 1700 a 2000 złotych. Luksusowe apartamenty w nowoczesnych budynkach mogą być znacznie bardziej kosztowne.

W przypadku wynajmu mieszkania dwupokojowego należy zwrócić uwagę na ilość pomieszczeń. Lokale mieszkalne z osobną kuchnią będą wiązały się z wyższymi opłatami w porównaniu do tych z aneksem kuchennym w salonie. Średnie ceny dobijają do około 2400 złotych, choć na rynku można znaleźć także dużo droższe propozycje. Z kolei zainteresowani trzypokojowymi mieszkaniami muszą liczyć się z wydatkami sięgającymi nawet 3000 złotych miesięcznie.