digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

Jak wybrać huśtawkę do ogrodu
Dom

Jak wybrać huśtawkę do ogrodu?

Odpoczynek po ciężkim dniu to marzenie wielu z nas, szczególnie jeśli mijające tygodnie były bardzo intensywne, a urlop zaplanowaliśmy dopiero za kilka miesięcy. Szczęśliwcami są ci z was, którzy mają przydomowy ogród. Mogą tam zaaranżować prawdziwą strefę relaksu, w której złapiecie dystans do rzeczywistości i zostawicie za sobą problemy, obowiązki oraz wyzwania, jakie przed wami stoją. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia miejsca efektywnego odpoczynku w ogrodzie jest huśtawka. Na jaki model się zdecydować?

Huśtawka dla każdego

Wybierając huśtawkę, weźcie pod uwagę liczebność waszej rodziny. Może się bowiem okazać, że nagle każdy chce usiąść na huśtawce i odpocząć. Najlepszym rozwiązaniem będą takie modele, z których jednocześnie może skorzystać co najmniej 4 osoby. Inną kwestią jest komfort, za który odpowiadają elementy tapicerowane. Sprawdźcie więc w sklepie, czy wygodnie siedzi się na dołączonych do huśtawki poduszkach, czy są wystarczająco miękkie, a także czy można zdjąć z nich pokrowce, aby je wyprać.

Na huśtawce nie warto oszczędzać, ponieważ to inwestycja na wiele lat. W dopięciu zakupowego budżetu pomoże z pewnością pożyczka na raty. Aby wybrać odpowiedni model huśtawki, spełniający wasze oczekiwania, najlepiej udać się do co najmniej kilku sklepów z wyposażeniem ogrodów, gdzie przetestujecie kilka lub kilkanaście różnych modeli huśtawek. Niektóre z nich mogą być dodatkowo wyposażone w baldachim chroniący przed słońcem, podczas gdy inne tego udogodnienia nie mają.

Konstrukcja

Niezwykle istotną rolę odgrywa konstrukcja huśtawki. Dziś można kupić wersje zarówno metalowe, jak i drewniane. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma materiałami jest ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Huśtawkę wykonaną z drewna, jeśli jest to model wolnostojący, na sezon zimowy najlepiej schować w suchym miejscu. Podobnie postąpcie z metalową huśtawką. Inaczej natomiast sprawa wygląda, gdy są to urządzenia na stałe związane z gruntem.

Wówczas warto zadbać o pokrowce, które możecie kupić z pomocą pożyczki na raty. Wystarczy umieścić je na huśtawce, zdejmując wcześniej wszystkie poduszki i inne elementy wykonane z materiału, a następnie przymocować do konstrukcji. To proste rozwiązanie minimalizuje ryzyko uszkodzenia drewna czy metalu, nawet podczas srogiej zimy. Pamiętajcie też o okresowej konserwacji huśtawki, co nie tylko przedłuży jej trwałość, ale także przywróci pożądaną estetykę.