digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

standardowa długość zasłon
Dom

Ile powinna wynosić standardowa długość zasłon?

Można zaobserwować, że klienci bardzo często mają problem z dobraniem właściwej długości zasłon. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odpowiednie dobranie wspomnianego produktu jest gwarancją nie tylko i wyłącznie estetyki, ale również funkcjonalności i satysfakcjonującego efektu wizualnego. Ile powinna wynosić standardowa długość zasłon?

Firany i zasłony powinny sięgać do parapetu czy do podłogi?

Warto wiedzieć, że najbardziej klasyczne zasłony będą sięgały do podłogi. Należy jednak pamiętać, że nie będą one opierały się na posadce, tylko kończyły około 1,2 cm nad nią. Osoby, które są zainteresowane jednoczesnym dobraniem zasłon oraz firan muszą pamiętać, że długość zasłon powinna być 1 cm dłuższa niż firan.

Oczywiście w przypadku większych wnętrz można bez żadnego problemu podjąć decyzję o zastosowaniu dłuższych zasłon, które będą układały się na podłodze. W takiej sytuacji do długości tkaniny rekomendowane jest doliczenie nawet kilkunastu centymetrów. Z ostatnim wspomnianym wariantem trzeba jednak postępować bardzo ostrożnie. Będzie on bowiem wymagał właściwej wiedzy związanej z upinaniem zasłon.

Szerokość firan i zasłon zawsze z zapasem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno szerokość firan, jak i zasłon dopasowywania jest do długości karnisza. Godny uwagi jest fakt, że powinien być on wypuszczony przynajmniej 40 cm poza okno. Nie można oczywiście zapomnieć, że długość wspomnianego karnisza powinna być zmierzona bez żadnych ozdób. Warto jednak wiedzieć, że wartości nie mogą być identyczne.

Należy mieć świadomość, że możliwość bardzo swobodnego układania się tkaniny, a także wykonywania dekoracyjnych marszczeń zostanie przez użytkownika uzyskana dopiero wtedy, gdy szerokość tkaniny będzie wymiarowana we właściwych proporcjach w odniesieniu do karnisza.

Warto wiedzieć, że długość karnisza musi zostać pomnożona przez użytkownika przez dwa, by została otrzymana odpowiednia szerokość tkaniny. Osobom, którym zależy jednak na zdecydowanie większych marszczeniach rekomendowane jest, by stosunek wynosił 1/2.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podczas wyliczania długości tkaniny na materiał powinno się dodać około 30 cm na grubość taśmy marszczącej czy zakładki. Wartość wspomnianej tkaniny otrzymywana jest przez pomnożenie szerokości przez 1,5. Należy mieć świadomość, że wymiar powinien być za każdym razem bardzo dokładnie sprawdzany zarówno na bokach, jak i na środku karnisza. Godny uwagi jest fakt, że całkowita szerokość tkaniny powinna być także zaokrąglona do pełnej wartości.