digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

Ranking najpopularniejszych kryptowalut
Lifestyle

Ranking najpopularniejszych kryptowalut

Rynek kryptowalut rozwija się w niezwykle dynamiczny sposób, a coraz większa liczba inwestorów indywidualnych, jak i tych instytucjonalnych kieruje swój kapitał właśnie w tę stronę. Poznajmy najpopularniejsze kryptowaluty, które posiadają największą kapitalizację i są najchętniej wybieranymi aktywami na rynku kryptowalut.

Bitcoin

Żaden ranking kryptowalut nie może zaczynać się inaczej. Bitcoin to prawdziwa królowa kryptowalut – najpopularniejsza, jedna z najstarszych oraz wywołująca najwięcej emocji wśród inwestorów, ale także obserwatorów kryptowalut. Ta założona w 2009 roku wirtualna waluta, powstała na bazie innowacyjnej technologii blockchain sukcesywnie zwiększa swoją wartość już od samego początku jej istnienia.

Jeszcze kilka lat temu każdy z nas mógł kupić bitcoina za około 2 tysiące złotych. Dzisiaj jednak cena kryptowaluty waha się w okolicach kilkuset tysięcy złotych. A zatem jak na dłoni widać, jak dynamiczny wzrost towarzyszył Bitcoinowi na przestrzeni ostatnich lat. Zgodnie z analizami ekspertów Bitcoin nie pokazał jeszcze swojego prawdziwego potencjału. W ciągu kilku następnych lat możemy spodziewać się jeszcze bardziej spektakularnych wzrostów i większego zainteresowania kryptowalutami, a w szczególności Bitcoinem. 

Ethereum

Ethereum to najbliższe rodzeństwo popularnego Bitcoina. Powstała w 2015 roku waluta miała za zadanie ulepszyć mechanizmy, na której bazie działa Bitcoin, i stać się liderem wirtualnych walut opartych na technologii Blockchain. Każdy inwestor poznający rynek inwestycji w kryptowaluty z pewnością zauważył, jak ogromną zmiennością charakteryzują się te instrumenty. Jeden dzień to niejednokrotnie kilka, a być może nawet kilkanaście procent spadku lub wzrostu wartości tej waluty, czego doskonałym przykładem jest właśnie Bitcoin. 

Ethereum pod tym względem jest nieco stabilniejszą kryptowalutą. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z inwestycjami w kryptowaluty, inwestuj z Saxo i na początku, budując swój portfel inwestycyjny, zwróć uwagę na relatywnie stabilne Ethereum. Jak prognozuje się pozycja Ethereum w następnych latach? Niezwykle pozytywnie – podobnie jak w przypadku Bitcoina to właśnie ten instrument uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych przystani, odpornych na wszelkie zawirowania gospodarcze, a zatem możemy spodziewać się regularnych wzrostów wartości Ethereum. 

Ripple

Ripple to kolejna, niezwykle popularna kryptowaluta, która jest bardzo powszechnie wykorzystywana przez instytucje finansowe w celu szybkich i bezpiecznych transferów środków finansowych. To w przeciwieństwie do poprzedników waluta, która nie została stworzona na bazie blockchain. Ripple, czyli firma, która stworzyła kryptowalutę o tej samej nazwie, już na samym początku założyła ograniczoną liczbę jednostek waluty na dokładnie 100 miliardów. Podobnie jak inne instrumenty, Ripple również charakteryzuje się dużą zmiennością, jednak konsekwentnie wartość jednej monety wzrasta. 

Artykuł sponsorowany