digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

jak przyspieszyć porost brwi
Lifestyle

Najlepsze sposoby jak przyspieszyć porost brwi

Brwi to oprawa naszych oczu. Ich idealny kształt zależy nie tylko od wielkości i głębokości osadzenia oczu, ale również od kształtu twarzy, wysokości czoła, kształtu twarzy. Prawidłowo wyregulowane brwi w odpowiednim kolorze podkreślają urodę i stanowią dopełnienie naszego wyglądu. Te źle wyregulowane, nieodpowiedniej grubości czy kształtu sprawiają często, że twarz wygląda karykaturalnie. Warto więc korzystać z usług wykwalifikowanej kosmetyczki, aby cieszyć się doskonałymi brwiami.

Bardzo często jednak regulacja brwi odbywa się w warunkach domowych. Nie ma w tym nic złego, niestety brak doświadczenia, nieodpowiednie narzędzia czy złe światło sprawiają, że brwi mogą zostać wyregulowane za mocno lub niesymetrycznie. Ich uzupełnienie cieniem czy kredką do brwi jest pewną alternatywą w tej sytuacji, ale tak dorysowane brwi nie wyglądają naturalnie. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w środki przyspieszające porost brwi, tak aby na nowo cieszyć się pięknym spojrzeniem bez kompleksów. Zatem jak przyspieszyć porost brwi zarówno naturalnymi środkami, jak i tymi dostępnymi w aptekach czy drogeriach?

Naturalne sposoby na porost brwi

Jednym z najstarszych, naturalnych sposobów przyspieszenia porostu brwi jest regularne stosowanie oleju rycynowego. To preparat, który pobudza cebulki włosów do wzrostu i dodatkowo ma działanie nawilżające, dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych. Zaleca się nakładanie olejku na linię brwi dwa razy dziennie rano i wieczorem na wcześniej oczyszczoną tonikiem lub płynem micelarnym linię brwi. Kuracja olejkiem rycynowym jest bardzo skuteczna, a pierwsze efekty można zaobserwować już po tygodniu. Włoski na linii brwi odrosną szybciej, staną się również ciemniejsze, gęstsze i bardziej wyraziste.
Kurację olejkiem rycynowym warto uzupełnić o masaż brwi szczoteczką. Wystarczy raz dziennie delikatny masaż np. miękką szczoteczką do zębów dla dzieci, aby pobudzić cebulki włosów do wzrostu.
Wśród naturalnych sposobów na porost brwi warto również wspomnieć o kuracji olejem kokosowym, który ma działanie nawilżające, przyspiesza wzrost cebulek oraz nadaje włoskom blasku oraz o odżywianiu brwi przy użyciu mleka.

Odżywki drogeryjne

Dla osób, które nie są zwolennikami naturalnych metod pielęgnacji doskonale sprawdzą się drogeryjne odżywki do brwi. To bezbarwne kosmetyki, łatwe w aplikacji (nawet pod makijaż), które w swoim składzie mają ekstrakty pobudzające włoski do wzrostu i wzmacniające je (np. wyciąg z korzenia żeń-szenia). Odżywki te nie są drogie i są bardzo wydajne, gdyż na jedną aplikację potrzebnych będzie dosłownie kilka kropli preparatu. Nie są to kosmetyki całkowicie naturalne, dlatego przed ich pierwszym użyciem zawsze warto wykonać test czy nie będą uczulać. Wybierając odżywkę do brwi warto zadbać o to, aby w składzie były witaminy A oraz E, olejek nagietkowy, arganowy lub ze słodkich migdałów.

Nie wolno ponadto zapominać o prawidłowej diecie, czyli wzmocnieniu organizmu od środka. Dieta bogata w witaminy, pierwiastki i składniki mineralne sprawia, że włosy, w tym brwi, rosną szybciej, są mocniejsze, gęstsze i lśniące. Szczególnie w tym celu polecane są nasiona (len, chia, słonecznik). Odpowiednie nawyki żywieniowe to gwarancja nie tylko pięknych brwi, ale również włosów, skóry czy paznokci.