digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

ile kosztuje przekłucie uszu
Lifestyle

Ile kosztuje przekłucie uszu u dziecka i osoby dorosłej?

Coraz więcej osób przekłuwa sobie uszy. Ponadto jest to zabieg, który można bez żadnego problemu, wykonać w każdym wieku. Niektóre mamy już u swoich małych córek wykonują zabieg przekłucia uszu. W procesie tym wszystko zależy od chęci. Jeżeli ktoś chce przekłuć sobie uszy, może to zrobić zarówno w wieku dziecięcym, młodzieńczym jak i dużo starszym.
Zawsze jednak zdać sobie trzeba sprawę z faktu, że jest to ingerencja do wnętrza ciała, dobrze więc gdy zabieg zostanie wykonany w specjalistycznym gabinecie.

Gdzie najlepiej jest przekłuć uszy i czym?

Na wykonanie zabiegu najlepiej jest udać się do profesjonalnego zakładu kosmetycznego lub do studia piercingu. Przekłuwanie uszu to klasyczna forma tego typu zabiegu. Dobrze jest więc się udać w miejsce, gdzie profesjonalnie przekłuwane są właśnie uszy. Dzisiaj kolczyki umieszcza się w rożnych miejscach i poszczególne zakłady, specjalizują się w przekłuwaniu różnych miejsc ciała. Cały proces przekłuwania uszu może odbyć się za pomocą specjalnego pistoletu lub przy pomocy igły.
Każdy sposób ma swoje zalety i wady. Pistoletem uszy przekłuwa się szybko i bezboleśnie, ale następuje rozerwanie tkanki w płatku ucha i przez to możliwe są infekcje. Przekuwanie grubą igłą jest długotrwałe i bolesne, jednak po tego typu zabiegu nie ma żadnych skutków ubocznych.
Przychodząc do danego gabinetu z zamiarem przekłucia sobie uszu, warto jest zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Przede wszystkim powinniśmy wybrać gabinet, w którym jest czysto i higienicznie już na pierwszy rzut oka. Osoba, która ma wykonać zabieg powinna mieć na rękach rękawiczki, pistolet lub igła zdezynfekowane powinny być przy nas a kolczyki z chirurgicznej stali, wyjęte z nieodpieczętowanego opakowania. Przed zabiegiem warto jest też skonsultować, w jakim miejscu mają być wykonane dane dziurki.

Ile kosztuje przekłucie uszu?

Ceny za przekłuwanie uszu są bardzo zróżnicowane a ich granice mieszczą się między od 25 złotych aż do 120 złotych. Wszystko zależne jest od tego, w jaki sposób uszy zostają przekłute, w jakim zakładzie i w jakim mieście. Przekłuwanie uszu pistoletem, w małej miejscowości, w mało popularnym, małym zakładzie będzie tańsze aniżeli przekłuwanie igłą, w dużym mieście w popularnym gabinecie. W cenę wliczona jest wartość kolczyków, które po przekłuciu są od razu wkładane. Takimi kolczykami jest biżuteria specjalna, wykonana ze stali chirurgicznej, która ma za zadanie ochronić świeżą ranę przed infekcją. Kolczyki nosi się przez około dwa tygodnie, a potem można je zmienić na złote lub srebrne.