digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

ciężarówki z gwarancją
Lifestyle

Używane ciężarówki z gwarancją

Prowadzenie działalności gospodarczej, która opiera się na transporcie wymaga posiadania floty samochodów. Bardzo dobrym rozwiązaniem na początek prowadzenia takiej firmy jest zakup używanych ciężarówek z gwarancją. Takie rozwiązanie oferuje m.in. MAN FS, czyli MAN Financial Services. Jest to osobna spółka firmy MAN, która zajmuje się finansowaniem oraz ubezpieczaniem samochodów. Posiada ona w swojej ofercie również używane samochody ciężarowe w korzystnych cenach. Używane ciężarówki są sprawdzane przez dział techniczny firmy MAN, a sama firma udziela na nie gwarancji, dlatego też warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem na samym początku funkcjonowania działalności. Jakie istnieją możliwości finansowania używanych ciężarówek oraz dlaczego warto z nich skorzystać? W tym artykule poznasz odpowiedzi na wszystkie wyżej postawione pytania.

Jakie formy finansowania możemy wyróżnić?

 

Producenci aut oferują różnego rodzaju formy finansowania, dzięki którym można używać nowego samochodu za naprawdę niewielką cenę. Jedną z form finansowania jest leasing. Cieszy się on niezwykle dużą popularnością oraz uznaniem już od wielu lat i jest szczególnie korzystny w przypadku osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Leasing jest bowiem elementem optymalizacji podatkowej, co oznacza, że zakupione auto można potraktować jako koszt uzyskania przychodu oraz odliczyć podatek VAT zapłacony przy zakupie samochodu. W przypadku firm, które generują duże obroty i płacą duże podatki, zakup samochodu przy pomocy leasingu może być niezwykle opłacalny. Inną formą finansowania jest kredyt samochodowy. Różni się on od leasingu tym, że osoba, która kupuje auto praktycznie od razu staje się właścicielem samochodu i może z nim robić co tylko chce. W przypadku leasingu osoba, która kupuje samochód nie jest jego prawnym właścicielem i może stać się nim dopiero wtedy, gdy wykupi auto po zakończeniu okresu finansowania.

Używane ciężarówki z gwarancją – dlaczego warto?

Zakup używanej ciężarówki z gwarancją do firmy to niezwykle korzystne rozwiązanie dla dopiero rozwijających się firm transportowych. Używana ciężarówka jest znacznie tańsza, co pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy na samym początku funkcjonowania działalności. MAN FS udziela gwarancji na swoje ciężarówki, dlatego bez obaw można kupić auto ciężarowe za pośrednictwem MAN Financial Services – poznaj ofertę na https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/uzywane.html . Warto odwiedzić stronę internetową producenta, aby zapoznać się z ofertą używanych samochodów oraz poznać wszystkie oferowane sposoby finansowania.