digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

praca w IT
Zdrowie

Praca w IT bez doświadczenia – gdzie szukać?

Młodzi ludzie często zastanawiają się, czy warto im jest uczyć się programowania w jakimkolwiek języku, skoro i tak nie mają oni szans na zdobycie doświadczenia w żadnej firmie. Stąd też plany ich nauki często legną w gruzach. Jednak według statystyk jest to bardzo duży błąd. Dlaczego? Otóż praca w IT jest coraz bardziej perspektywiczna, a to oznacza, że wiele firm będzie mogło pozwolić sobie na wyszkolenie programisty od zera.

Osoby chcące nauczyć się programowania często już po kilku miesiącach sumiennej nauki wykazują pewien stopień zaawansowania. W niektórych przypadkach jest on na tyle duży, że chcą oni już zacząć zarabiać pieniądze z tego tytułu. Jednak wtedy przychodzi im na myśl pytanie, gdzie szukać pracy jako programista? Jako, że praca w IT jest poszukiwana przez coraz więcej osób, to wcale nie jest tak łatwo zdobyć od razu dobrze płatną pracę. Mimo wszystko nie oznacza to, że nie jest łatwo zdobyć pracę w IT. Wręcz przeciwnie.

Osoby, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenie w branży IT powinny skupić się przede wszystkim na wysłaniu CV do większych firm i dużych korporacji. To właśnie takie przedsiębiorstwa mają zasoby oraz pieniądz, aby młody programista mógł spokojnie wdrożyć się w swoje obowiązki. Takie rozwiązanie ma plusy dla obu stron. Pracodawca może zacząć szkolić nowego pracownika wedle swoich upodobań. Natomiast pracownik może spokojnie i swobodnie wdrożyć się w zakres swoich obowiązków. Dla wielu osób praca w IT to ciekawa, a przede wszystkim nowa przygoda, dlatego warto zacząć właśnie od pracy w takim stylu.

obronca.com.pl