digitalbugs.pl

Blog ogólnotematyczny

czyszczenie historii google
Komputery

Czyszczenie historii Google- czynność, którą ludzie przeprowadzają z rozmaitych powodów i pobudek

Nastały takie czasy, że prywatność i jej całkowite zachowanie stało się dla nas niezwykle ważne. Tendencja ta dotyczy również świata wirtualnego. Nikt z nas nie chce, by inni wiedzieli, co robiliśmy w Internecie. Zachować anonimowość nie jest prosto, ale są pewne sposoby, by to zrobić. Jednym z nich jest czyszczenie historii Google.

Czyszczenie historii Google- czemu internauci się na nią decydują?

Po pierwsze dlatego, że chcą nieco przyśpieszyć działanie swojego komputera i Internetu. Po drugie dbają o to, by w historii wyszukiwania przeglądarki były tylko najbardziej przydatne strony, które w razie czego, będzie można prędko odnaleźć i otworzyć. Po trzecie internauci nie życzą sobie, żeby ktoś obcy grzebał im w komputerze. Toteż na wszelki wypadek zacierają ślady swojej bytności w świecie wirtualnym. Po czwarte i w sumie najistotniejsze użytkownicy komputerów poprzez czyszczenie historii przeglądarki pragną coś ukryć. Na przykład, co ostatnio kupowali, czy jakie strony oglądali.

Jak przeprowadzić czyszczenie historii Google?

Bardzo prosto. Po pierwsze należy kliknąć zakładkę Historia. Tam znajdują się adresy stron, które przeglądało się ostatnio. Następnie należy przycisnąć przycisk z napisem- wyczyść dane przeglądania. Za jego pomocą można wykreślić z przeglądarki pojedyncze adresy lub nawet wszystkie z ostatnich 24 serfowania. Najbardziej wystraszeni internauci mogą zdecydować się na całościowe wyczyszczenie historii Google. Po tej operacji nie będzie już śladu, jakie strony stały się przedmiotem naszych obserwacji.

Na co trzeba uważać, zlecając komputerowi czyszczenie historii Google?

Po pierwsze, żeby się nie zagalopowywać i nie kazać mu naprawdę ważnych adresów stron. Odtworzenie ich z pamięci bywa czasem wręcz niemożliwe. Ponadto trzeba uważać na to, by nie usunąć domen, które są przez nas na tyle często odwiedzane, iż nie musimy wpisywać do nich tych wszystkich haseł, bo system automatycznie je zapamiętał. Gdy to zrobimy, to niestety czeka nas ponowne ręczne wpisywanie wszystkich haseł i kodów. A prawdę mówiąc, nikt za tym specjalnie nie przepada.

Inne powody czyszczenia historii Google?

Po pierwsze niektóre osoby to robią, bo chcą ukryć przed żoną lub mężem, jaki prezent dla niego zamówiły. Jednak historia Google czasem znika, bo jest realnym dowodem zdrady i niewierności małżeńskiej. Zdradzający nie chce, by jego partner życiowy poznał prawdę. Po trzecie ludzie, którzy oglądają filmy dla dorosłych, również nie życzą sobie, by ktoś o tym wiedział. Dlatego też czyszczą historię Google w nadziei, że ich sekret nigdy nie wyjdzie na jaw.